Luce je umělecký pseudonym, který si ke mně našel cestu na jaře roku 2011 v kalifornském Los Angeles. Tam jsem zcela svéhlavě odcestovala za jediným účelem - aby se ze mě po několika letech strávených v marketingu stala intruktorka bikram jógy. A tam někde taky pozvolna začala má dráha profesionální fotografky. 

Narodila jsem se 20. září 1985 v Pardubicích, kde jsem také vystudovala střední školu a na studium bakalářského oboru Mediální a komunikační studia jsem se v roce 2005 přemístila do nedalekého Hradce Králové. Na bakaláře jsem navázala stejnojmenným magisterským programem na Karlově Univerzitě. Po absolvování vysokoškolských studií jsem několik let působila v marketingu a fotografii jsem vnímala jen jako koníček. Zdánlivě nevinná zábava později přerostla ve vášeň a ta v milovanou profesi. 

Od začátku se věnuji lifestylové fotografii, přičemž v posledním roce pro mě tento žánr představoval převážně těhotenské fotografie, fotografii newborn a dětí všeobecně, svatební fotografování a moje oblíbené umělecké portréty. Nemalou část mé práce tvoří i komerční a produktová fotografie. 

Při práci s jakýmkoliv objektem kladu ve chvíli, kdy mačkám spoušť fotoaparátu, největší důraz kromě světelných podmínek na jeho autenticitu. Proto velmi často fotím tam, kde se klient cítí nejlépe a nejpřirozeněji. To je buď ve vlastním bytě nebo domě, na oblíbeném místě, v příjemné kavárně nebo jiném jakkoliv zásadním interiéru. K prostředí ateliéru se uchyluji jen výjimečně, nicméně vždy je vše závislé na domluvě a přání klienta. I zde (tak jako ve všech oblastech života) je totiž komunikace klíčovým prvkem pro úspěšný a krásný výsledek vzájemné spolupráce.

A pokud Vás zajímá neformální popis mojí osoby, pak vězte, že jsem velmi otevřený a pozitivní člověk s minimální komunikační bariérou a maximální empatií a láskou k focení. Mám ráda výzvy, a proto se s nadšením mně vlastním pouštím (s výjimkou násilí a vulgarit) do fotografování čehokoliv, kohokoliv a kdekoliv (chcete-li tedy nafotit svou narozeninovou párty v Santa Cruz, určitě se nějak domluvíme :)).